Tvor společenský

14. 08. 2008 | † 16. 05. 2012 | kód autora: cjm

Eliška je společenský tvor. Ráda chodí do společnosti, ráda ochutnává z cizích talířů a když je unavená, sedne si někomu za krk a tam si hodí šlofíka. Eliška je totiž potkan.

Dneska je to docela normální věc, takový potkan za krkem. I když potkan za krkem někoho jiného v autobuse je pořád trochu... no řekněme nepříjemná záležitost. Z představy, že bych jela v MHD a najednou si ke mě na krk přišel pokecat cizí potkan, mě pořád trochu brní. Na druhou stranu je to pořád lepší, než nějaký somrující houmlesák.

P130808_21

Ládík s Eliškou. Ládík vypadá spokojeně, Eliška mu spí za krkem.

Markéta s sebou tahá Elišku všude, protože je jí prý samotný doma smutno. Do práce chodí (to jsem zvědavá, co budou říkat, až jim překouše nějaký dráty od počítače), do školy chodí, no a do hospody samozřejmě taky. Tady je totiž tolik lidí, po kterých se dá šplhat... Mě seděla za krkem tak dlouho, že po ní vypukla scháňka, jestli snad náhodou neotravuje u jiného stolu. Asi jsem příliš konzervativní, ale raději bych měla za krkem kočku. Potkan je sice menší a lehčí, na druhou stranu jsem měla trochu obavy, aby se nevydala na výlet pod mé tričko. I když taková zaháčkovaná kočka taky není zrovna slast. Potkan je ovšem pořád ještě celkem únosný. Jedna kamarádka nosila na rameni tarantuli, ale naštěstí toho nechala poté, co dotyčná tarantule spáchala sebevraždu skokem z balkónu.

P130808_22

U Jany se Elišce nelíbí. Asi nemá tak pěkný krk, jako Ládík.

Takže to tak vypadá, že bude brzo potkan za krkem módní doplněk, asi něco takového, jako boa. Samozřejmě živý.

P.S.: Pro ty, co znají Maškarádu, připomínám výrok Stařenky Oggové: "Jsem pro krásu bez bolesti." (Odpověď na otázku proč její kožešinové boa mrklo. Měla za krkem svého kocoura Silvera.)


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.