Robin aneb příběhy zběsilého pejska

22. 08. 2008 | † 16. 05. 2012 | kód autora: cjm

img_33311Přemýšlíte snad o koupi foxteriéra? Patříte mezi ty, kteří si myslí, jak jsou foxlíci krásní, milí a stateční pejskové? Přesvědčil vás Josef Čapek v Dášeňce, že neexistuje lepší pejsek než foxteriér? Raději byste si měli přečíst Robina...

Že jsou foxteriéři šílení jsem zjistila poté, co si kamarádka jednoho pořídila. Pejsek byl nejšťastnější na chalupě, kde prý vydržel třičtvrtě hodiny obíhat barák. Bez zastavení. Každých třicet vteřin proběhla pod oknem uřícená chlupatá smršť a zase zmizela vstříc neviditelné lovné zvěři.

A přesně takový je Robin. Milý, hezký pejsek, jehož nejoblíbenější aktivitou je nechat se nahánět po Letné, Smíchově, Staroměstském náměstí, ale i Šumavě a koneckonců jakékoli jiné lokalitě. A taková je i knížka. Nenápadná, milá, a chvílemi tak vtipná, že se válíte smíchy.130727

Hlavní postavou knihy je samozřejmě Robin- a nemůžeme mu to odepřít. Většina těch nejrozvernějších a nejzběsilejších kousků v knize patří právě jemu. Na druhou stranu nezůstává v ústraní ani rodina vypravěčky, psycholožky ve středních letech. Především dcera Alenka, dvacetiletá studentka, si může v některých chvílích podat s Robinem ruku, stejně jako věčně mladá a opitmistická sedmdesátiletá teta Hana.

Co říct víc? Příjemná humoristická knížka na prázdniny, nebo jen tak, když už jste z toho každodeního života unavení. Některé situace se nápadně podobaly tomu, co se stalo u nás doma, a některé postavy jako by z oka vypadly některým mým známým (třeba teta Hana, která mi připomínala mojí tetu Hanu). A o to víc se mi knížka líbila.

Jestli se vám bude Robin líbit, můžete si přečíst Robina druhého a jeho rodinu. Je delší, je v něm víc pejsků, víc taškařic a ještě víc srandy.

Zdena Frýbová, Robin; Robin druhý a jeho rodina


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky literatura

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.