Nadělat prachy

24. 09. 2008 | † 16. 05. 2012 | kód autora: cjm

Další Pratchett, já už ani nevím kolikátej. Dlaší nejzábavnější fantasy v této galaxii, zábavné, vtipné, a zároveň tak poučné a s takovou hloubkou myšlenek, jako to umí jen Prattchet. Neuvěřitelné, jak to tenhle autor po tolika knížkách ještě zvládá....322

Anotace:

Kdo by si nepřál být tím mužem, který vede ankh-morporskou mincovnu a banku, která stojí hned vedle? Je to kšeft na celý život. Ale jak Vlahoš von Rosret velmi rychle zjistí, život nemusí být vždycky dlouhý. Hlavní účetní je velmi pravděpodobně upír, ve sklepeních banky je něco nepopsatelného (a samo bankovní sklepení je nepopsatelné), a k tomu navíc se ukáže, že Královská mincovna pracuje s prodělkem. Tři sta let starý mág nadbíhá Rosretově přítelkyni, Vlahošovi hrozí odhalení jeho kriminální minulosti, ale mohlo by se stát, že ještě před tím ho dostane Cech vrahů. Jednoduše řečeno, existuje řada lidí, kteří by ho rádi viděli pod drnem. Ach ano. A každý den musí chodit venčit spolumajitele banky. Přitom by měl především... dělat peníze!

-----

Nadělat prachy je volným pokračováním Zaslané pošty. Na Vlahoše čeká další úkol, na kterém si už tolik kvalifikovaných vylámalo zuby. Patricij opět rozehrává svou intrikářskou hru, ve které se nakonec (ačkoli je to tak neočekávané, že by se to dalo očekávat) stane přesně to, co si chce. A Ankh-Morpork se probouzí do nového dne, ve kterém má vyměnit mince za papírové peníze. Staré hodnoty jsou zrušeny, nové budou nastoleny.

O kvalitě knížky mohu napsat jen toto: Další Pratchett, co byste čekali? Zábava, sranda, hluboké pravdy. Už jsem sice četla lepší knížky od tohoto autora, každopádně Nadělat prachy patří mezi klasické Pratchettovy knížky a rozhodně stojí za přečtení.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky literatura

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.